TJ MDDM Ostrov

Muži přivezli z Plzně 4 body

Muži přivezli z Plzně 4 body

FBC Plzeň B – MDDM Rescom Ostrov 3:3

Do utkání vstoupil Ostrov aktivně a hned ze začátku si vytvořil herní převahu a soupeři skoro nepůjčil míček. Ovšem dlouho se nepodařilo vstřelit branku ,to se povedlo až na konci třetiny Slavíkovi ,který nahodil míček na branku a k překvapení všech skončil až v brance.Skvělou práci odvedl clonící Kotík ,přes kterého brankář domácích nic neviděl. Za nedlouho dostali hosté možnost přesilové hry ,když se domácí střídačka provinila špatným střídáním. Po ose Vaněk – Tomek zvyšoval druhý jmenovaný na 0:2. Ve 2. třetině pokračovali hosté ve své aktivitě a zaslouženě se dočkali v další přesilové hře ,když nejprve Berka orazítkoval horní tyč ,ale o pár sekund později přesně nahrával Klasovi a ten zvyšoval na 0:3.Do třetí třetiny vstoupili hosté trochu vlažně ,což vyustilo ve zbytečné vyloučení Slavíka ,který oplácel sekáním. Bohužel na trestné lavici 2 minuty nevydržel ,protože domácí využili přesilovku zásluhou Vitouše a stav byl 1:3. Už za 16 sekund udělala obrana hostů velkou chybu za svojí brankou ,kterou potrestal Mařán. Skóre ,tak bylo 2:3 a na ostrovské florbalky se začala vkrádat nejistota. Ostrov měl spoustu šancí znovu odskočit na vícebrankový rozdíl ,ale to už se bohužel nepovedlo. Probíhala poslední minuta utkání ,když domácí odvolali brankáře a hráli v 6. Míček se dostal před branku hostí a vznikla nepřehledná situace ,při které bylo nařízeno trestné střílení za hru v brankovišti. Následné dohady však nepomohly a k nájezdu se postavil Mařán ,který ranou pod horní tyč vyrovnal na konečných 3:3. Ostrov byl celé utkání lepší ,avšak doplatil na chabou koncovku a ztrátu koncentrace.

TJ Baník Sokolov B – MDDM Rescom Ostrov 3:8

Do druhého utkání nastoupil Ostrov s odhodláním zvítězit,ale hned v úvodu inkasoval po brance Černého. Trochu zaskočení hosté se dlouho nemohli prosadit. Znovu měli velkou převahu ,ale vyrovnat se jim podařilo až ve 12. minutě ,kdy se prosadil dorážkou na velkém brankovišti Vostřel. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Nejprve Berka nevyužil velkou šanci a hned z protiútoku se po krásné individuální akci prosadil Dudek. V 1. třetině už se nic nestalo a stav byl 2:1 pro Sokolov. Do druhého dějství nastoupili hosté ,jako úplně nový tým a konečně se to začalo projevovat i na skóre. Na 2:2 vyrovnal krásnou střelou do horního rohu Berka,který o minutu později našel volného Rolínka a hosté poprvé v zápase vedli. Ostrovští byly najednou všude a dostali Sokolov pod obrovský tlak. Během pěti minut se prosadili 2x Klas,Vostřel a Kotík. Skóre se vyšplhalo až na 2:7. Brankostroj hostů se trochu pozastavil. Po chybě na středu hřiště se míčku ujal Rampa a snížil na 3:7. Ve 3. třetině se utkání už jen dohrávalo a hosté měli hru tentokrát pod kontrolou. Na konečných 3:8 zvyšoval Vaněk ,který si za svou aktivitu gól rozhodně zasloužil.

Ostrov tedy získal 4 body ,což je trochu zklamání ,protože  utkání s Plzní ztratil až v poslední minutě,ale chuť si spravil v zápase se Sokolovem. Asi největší uznání si zaslouží křídelník Michal Bílek ,který ovšem tentokrát nedával soupeřům branky ,ale snažil se jim zabránit. Při absenci Kleinhampla se zhostil role brankáře výtečně a při své premiéře byl pro tým oporou.

Sestava: Bílek – Slavík, Tomek, Plášil – Kotík, Vaněk, Vostřel, Rolínek, Berka, Klas

Příští utkání : 21.2. Domažlice

Soupeři : Toužim ,Cheb