TJ MDDM Ostrov

Ligový turnaj mlžů ve Varech

V neděli 5. listopadu 2023 se uskutečnilo další kolo ligového turnaje mladších žáků Karlovarského kraje, tentokrát v hame míčových sportů v Karlových Varech. Prvním soupeřem byl tým FB Hurrican Karlovy Vary WHITE. Od začátku bylo utkání velmi vyrovnané, první poločas skončil remízou 3:3, ale ve druhé části udeřili ostrovští hráči a překlopili sóre na svoji stranu. Nakonec svítil na tabuli výsledek 7:4 pro tým z Ostrova. Hlavní postavou byl střelec Fany Včelák, který rozvlnil síťku soupeře celekm 5x. Výkon i výsledek byl mnohem lepší něž na minulém turnaji v prvním zápase. Dalším soupeřem byl tým Florbal Sokolov KV složený z dívek a jak víme, není nutno tento tým i tak podceňovat, což se nakonec i ukázalo., Jako první udežila děvčata a vypadalo to, že těsný náskok udrží až do konce prvního poločasu. Ovšem ostrovští si nechali smrtící úder ke konci poločasu a během 25 sekund třemi brankami otočili výsledek ve svůj prospěch. Ve druhém polčase si Ostrov udržoval stále mírný náskok a nepřipustil nějaké větší drama. Ostrovští hráči slavili vítězství v poměru 6:4. V calším zápase se schylovalo opět k dramatickému utkání s týmem USK Akademik Cheb, které bývají trochu vyhrocené. Každý chce vyhrát a ukázat, že je ten lepší. Ze začátku měli ostrovští více štěstí a lepší proměňování šancí, ale i bojovnos a hlavně velice kvalitní výkon gólmana Séby Lerch, který spoustu vyložených šancí vychytal. Ostrov brzy prohrával 0:1, ale v průběhu zápasu otočil na 3:1 a držel otěže ve svých rukou. Ovšem po polače se strhla lavina útoků, hráči Ostrova udělali pár chyb, poskytli soupeři přesilovky a Cheb toho dokázal využít. Hlavně jejich první pětka oplýva technikou, rychlostí, sehraností a individualitami, které dokážou rozhodnout zápas. Mlži z Ostrova bojovali až do monce, nakonec padli v poměru 3:5. Ale na svůj výkon můžou být hrdí. Posledním soupeřem byl tým  Plamen Chodov a zde se ukázala náročnost předešlého utkání na hráčích z Ostrova. Chyběla jim šťáva, chuť, všude byli o krok pozadu, nedařila se kombinace a bylo vidět, že došly asi fyzické síly. Z těchto důvodů z toho byla porážka v poměru 1:3. I tak byl ligový turnaj dobrý, jak herně, tak výsledkově. Stále je třeba pracovat na některých věcech, které by napomohli lepšímu projevu družstva. Závěrem všem hráčům opět děkuji za předvedené výkony, nasazení a obětavost. Rodičům za podporu a fandění. Už teď se opět těšíme na další ligový turnaj.