TJ MDDM Ostrov

Vítězný turnaj Stržů v Plzni

Dne 23. března 2019 se strži účastnili předposledního ligového turnaje konaného v Plzni v hale na Lokomotivě. Hned prvním soupeřem byl náš moc herně neoblíbený tým TJ Sokol 1.FBC Toužim. Utkání se překvapivě vyvíjelo dosti jednoznačně, jak herně tak i výsledkově. Po první půli jsme vedli 3:0, v druhé půli jsme svůj náskok navýšili a to spoustu šancí nedokázali proměnit. Nakonec z toho byl výsledek 8:1. Velkým přínosem byla účast hráče Dominik Rymon, který všechny převyšoval jak technikou tak svou neskutečnou rychlostí. A hlavně hrál týmově, že dokázal všem ostatním připravit takové šance, kdy stačilo nastavit hůl a zavěsit do prázdné branky. A dalším pozitivem byl super výkon golmana, který za strže nastoupil ke svému prvnímu utkání z mladších žáků (oba hlavní golmani byli pryč). Tomáš Huver vychytal spousty vyložených šancí soupeře a držel naše šance na slušný výsledek hodně nahoře. V tomto zápase si připsal hattrick a bodově se prosadili skoro všichni hráči. V druhém zápase se strži střetli s týmem GO-GO Horšovský Týn, I v tomto utkání byli strži lepší a golman opět skvělý. Důležitý náskok jsme si vytvořili už v prním poločase, který jsme vyhráli 5:2, v druhém poločase to bylo už z naší strany i trochu exibiční tempo a šance jsme chtěli dovést až do "kuchyně". Konečný výsledek 6:3 ale potěšil. Závěrečným soupeřem byl tým FBC Plzeň White, se kterým jsme sehráli zápas o celkové vítězství. Náš tým se dostal do rychlého náskoku 2:0, ale soupeře to nepoložilo a behěm několika minut bylo srovnáno na 2:2. Skore se přelevalo ze strany na stranu, bylo to vyrovnané utkání v polovině, a do druhé půlky se šlo za těsného našeho vedení 6:5. Druhou půlku jsme ale nenechali nic náhodě a soupeře jsme přitlačili na jejich polovinu a hlavně, proměňovali své šance, a že jich opět bylo. Nakonec z toho bylo jednoznačné vítězství v poměru 12:6. Super výkon opět předvedli všichni zúčastnění, nad které převyšoval Dominik Rymon, který dal v tomto zápase dal 5 branek a na 2 ještě přihrál, prostě velký přínos do naší hry. Všem hráčům děkuji za super výkon, nasazení, elán a radost ze hry. Jasně když se vyhrává, je to lepší z tím přístupem, ale i za nepřiznivých výsledků se kluci snaží. Velkou pochvalu zaslouží golman Tomáš Huver a Dominik Rymon, kterým skvěle sekundovali všichni ostatní, neboť florbal je kolektivní hra, kterou se na tomto turnaji rozhodně prezentovali.Před náma je poslední ligový turnaj, tak uvidíme jak dopadne. Držte palce.